W dniu 09.06.2018 r., podczas Dni Morza, na "Skwerze Kapitanów", na Łasztowni w Szczecinie odbyło się odsłonięcie dwóch map:

1/ "ODRZAŃSKIE PORTY, MARINY I PRZYSTANIE TURYSTYCZNE.

2/ "ŚRÓDLĄDOWE DROGI WODNE W POLSCE".

Mapy odsłaniał współtwórca mapy, inicjator i organizator uroczystości

kpt. ż. w. Włodzimierz Grycner.

W uroczystości uczestniczyli członkowie Szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej, zaproszeni goście, Literaci Związku Literatów Polskich, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 68 w Szczecinie i inni.

Uroczyste przemówienia wygłosili:

1/ kpt. ż. w. Włodzimierz Grycner

2/ kpt. ż. w. Józef Gawłowicz

3/ dyrektor, prezes CSLIS Laura Hołowacz

4/ duszpasterz marynarzy ks. Stanisław Flis

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 68 w Szczecinie śpiewały i tańczyły, a harcerki grały na gitarach i śpiewały.

W dniach 25-27 maja 2018r., na zaproszenie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej oraz Ligi Morskiej i Rzecznej, w Kołobrzegu, w uroczystościach:
1/ Dni Kołobrzegu;
2/ 100 - lecie Ligi Morskiej i Rzecznej;
3/ 27 - my Zlot Jungów,

uczestniczyli członkowie Szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej:
1/ Aleksander Walczak
2/ Eugeniusz Daszkowski
3/ Włodzimierz Grycner
4/ Józef Gawłowicz
5/ Zbigniew Sak
6/ Wiktor Czapp

odczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego Szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej, w dniu 22 maja 2018 r. diecezjalny duszpasterz ludzi morza ks. Stanisław Flis, został przyjęty w poczet honorowych członków SKKŻW.